Blog

Pikola POP UP v Original Coffee 

22.7.2017

Máme za sebou víkendovou návštěvu kamarádů z kavárny Pikola v Šumperku. POP UP i brunch, který jsme k této události společně připravili se nadmíru vydařil. Den plný kávy, legrace, dobrot a milých návštěv – sobota jak má být! Spolupráce se nám zalíbila a už dáváme hlavy dohromady, co dalšího si pro Vás připravíme. Nechte se překvapit!

více fotografií

Pikola POP UP v Original Coffee 22.7.2017

15.7.2017

S nesmírnou radostí vám oznamujeme, že se k nám už brzy chystá vzácná návštěva, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít!
V sobotu 22.7. bude celý den v Original Coffee za kávovarem kralovat partička z Pikola a u té příležitosti pro vás společnými silami přichystáme brunch z lokálních šumperských dobrot.
Už se nemůžeme dočkat!

událost na facebooku

 

Oblíbená Ethiopia Rocko Mountain natural opět v Original Coffee!

7.7. 2017

Je nám potěšením již podruhé přivítat v naší nabídce Ethiopii Rocko Mountain natural. Tato káva pochází z okolí Haricha Woreda nacházející se v jižní Etiopii. Jedná se o původní etiopské odrůdy, které jsou vyhledávány pro vyváženou chuť lesního ovoce s květinovými a citrusovými tóny ve výsledném šálku. Více než ve kterékoli jiné zemi se chuťový profil kávy, tvar i barva zrn liší podle regionu, ve kterém byla vypěstována. Kávovníky v okolí Rocko Mountain jsou pěstovány ve výšce kolem 1950 – 2150 m n. m. podle lokálních tradic bez použití chemických látek. Kávovníky pěstují drobní pěstitelé na malých plochách svých zahrad. Charakteristická chuť malin, ostružin a nugátu vynikne jak při přípravě alternativních kávových metod, tak espressa.
Ilustraci pro tuto kávu vytvořil Vojtěch Hrubant a rozšířil tak řadu kávových obalů, které vznikají ve spolupráci s mladými ilustrátory a umělci.

Komentáře nejsou povoleny.