Blog

Ilustrace Michaeli Režové – ze zdi na tašku

24.11.2017

Mám rád když se na něco můžu těšit. Třeba to trvá o něco déle, ale pak se to vydaří. Držím v ruce jednu takovou radost. Fyzicky zhmotnělou. Krásnou plátěnku s motivem kávové kočky od Michaeli Režové.

   

Michaela je ilustrátorka, scénografka a animátorka s širokým záběrem. Potkali jsme se díky naší soutěži o ilustrace pro zdi kavárny v roce 2014 a od té doby jsme spolupracovali na několika realizacích.

První vzájemnou spoluprací byl ikonický návrh pro hlavní místnost naší kavárny v Betlémské ulici v květnu 2014.

V listopadu stejného roku jsme spolupracovali na instalaci během PRAGUE DESIGN WEEK na Staroměstském náměstí, kdy byla po dobu festivalu v Domě u minuty vymalována naše pop-up kavárna. Michaela na realizaci spolupracovala s Maxem Máslem. V roce 2014 Michaela také absolvovala na Fakultě designu a umění ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě a Scénografii alternativní a loutkové divadlo na DAMU obor Animovaná a interaktivní tvorba pod vedením profrsora Jiřího Barty. Aktuálně pokračuje ve studiu Filmové a TV grafiky na UMPRUM v Praze.

Další realizací byla ilustrace pro kávu s výraznými tóny pomeranče, jablek a anýzu Colombia La Azulita, pro kterou Michaela vycházela z další ilustrace, tentokrát s námětem kávové kočky, realizované v podobě muralu v naší kavárně na začátku roku 2017.

Protože se ilustrace v naší kavárně během času mění chtěli jsme je nějakým způsobem zachovat a tak vznikl nápad přenést ilustraci ze zdi na plátěnou tašku. Realiazci jsme zadali dílně Síto tisk kamarádů Dominika a Niky.

www.michaelarezova.com

Dvojvernisáž Davida Černého a Jindry Janíčka v Original Coffee 25.8. 2017

23.8. 2017

Srdečně Vás zveme na vernisáž hned dvou nových výstav, které pro Original Coffee připravují David Černý a Jindřich Janíček! Těšíme se s Vámi naviděnou v pátek 25.8. od 19:00.

David Černý
> student v ateliéru Skla na UMPRUM
http://davidcernydavid.wixsite.com/davidcernydavid

+

Jindřich Janíček
> ilustrátor a polovina nakladatelství Take Take Take
> pro zdi Original Coffee chystá nevyžádané a z části recyklované ilustrace nově vytištěné jako sítotiskové grafiky
http://sorry-lazy.tumblr.com/
http://taketaketake.cz/

událost na facebooku

Pikola POP UP v Original Coffee 

22.7. 2017

Máme za sebou víkendovou návštěvu kamarádů – Natálky, Lídy, Dominika a Jirky z kavárny Pikola v Šumperku. POP UP i brunch, který jsme k této události společně připravili se nadmíru vydařil. Den plný kávy, legrace, dobrot a milých návštěv – sobota jak má být! Na menu byl salát z kroupový salát s červenou řepou, kedlubnový salát s jablkem a mátou, pletýnky s domácí meruňkovou marmeládou, bezkonkurenční šumperskou škvarkovou pomazánku, jesenické sýry nebo legendární absint z Bairnsfather Distillery, který vyrábí Kyle Bairnsfather uprostřed Jeseníků a spoustu dalších dobrot, při kterých se nám ještě teď sbíhají sliny, když si na ně vzpomeneme. Spolupráce se nám zalíbila a už dáváme hlavy dohromady, co dalšího si pro Vás připravíme. Nechte se překvapit!

více fotografií

Pikola POP UP v Original Coffee 22.7. 2017

15.7. 2017

S nesmírnou radostí vám oznamujeme, že se k nám už brzy chystá vzácná návštěva, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít!
V sobotu 22.7. bude celý den v Original Coffee za kávovarem kralovat partička z Pikola a u té příležitosti pro vás společnými silami přichystáme brunch z lokálních šumperských dobrot.
Už se nemůžeme dočkat!

událost na facebooku

 

Oblíbená Ethiopia Rocko Mountain natural opět v Original Coffee!

7.7. 2017

Je nám potěšením již podruhé přivítat v naší nabídce Ethiopii Rocko Mountain natural. Tato káva pochází z okolí Haricha Woreda nacházející se v jižní Etiopii. Jedná se o původní etiopské odrůdy, které jsou vyhledávány pro vyváženou chuť lesního ovoce s květinovými a citrusovými tóny ve výsledném šálku. Více než ve kterékoli jiné zemi se chuťový profil kávy, tvar i barva zrn liší podle regionu, ve kterém byla vypěstována. Kávovníky v okolí Rocko Mountain jsou pěstovány ve výšce kolem 1950 – 2150 m n. m. podle lokálních tradic bez použití chemických látek. Kávovníky pěstují drobní pěstitelé na malých plochách svých zahrad. Charakteristická chuť malin, ostružin a nugátu vynikne jak při přípravě alternativních kávových metod, tak espressa.
Ilustraci pro tuto kávu vytvořil Vojtěch Hrubant a rozšířil tak řadu kávových obalů, které vznikají ve spolupráci s mladými ilustrátory a umělci.

Komentáře nejsou povoleny.